By: mees.eu

8. detsember 2013

11 võimalust igapäevarutiiniga võitlemiseks

Pilt:Internet

On suur vahe noore inimese traagilise huku ja tõeliselt elu nautinud eaka mehe surma vahel.

Pidev surmale mõtlemine ei mõju tervisele hästi, aga kuidas siis saada mööda klišeest, et iga päeva tuleb võtta nii nagu oleks see viimane, ning õppida elama nauditavalt ja rahuldust pakkuvalt.

See on lihtne. Ära noruta! Ära lase igapäevamuredel ennast muserdada ja võta midagi ette, et muuta kõik päevad huvitavaks. “Täiel rinnal elatud” päev sisaldab üldjuhul lõbutsemist, millegi uue teadasaamist, teiste inimeste aitamist, lõõgastumist, olemasoleva eest tänulik olemist ning head enesehinnangut. Kui tunned, et päevad ja nädalad mööduvad, ilma et sa oleks midagi saavutanud või et sul oleks lõbus olnud, siis järgnevad soovitused aitavad sul võidelda igapäevarutiiniga.

Avardada oma silmaringi 

1. Õpi midagi uut.

Pea jooksvat nimekirja asjadest, millest sa tahaks rohkem teada saada, näiteks autoringrajasõit, astronoomia või konspiratsiooniteooriad John Kennedy tapmise kohta. Sea endale tähtaeg nimekirjas olevate teemadega tutvumiseks. Kasuta iga vaba hetke, et teha taas natuke uurimistööd.

2. Mine kursustele

Pane ennast kirja mõnele koolitusele sinu jaoks täiesti tundmatus valdkonnas nagu Tai köök, kodu remontimine või võõrkeel. Ära aja oma päevakava lõhki, kuid püüa sellegipoolest pakkuda oma ajule midagi ebatavalist, mis aitaks rutiinist välja murda.

3. Katseta

Otsi uusi elamusi. Näiteks telli äsja sinu töökoha lähistel avatud kohvikus mullidega teed. Uuri veiniasjandust ja pane kirja uued veinid, mida tahaksid proovida (ent mitte tingimata kõiki ühe õhtuga). Proovi valmistada sushit, grillida kalkunit või mängida elektrikitarri.

4. Esita küsimusi

Võta aega, et rääkida endast vanemate inimestega ja nende käest õppida. Elukogemused on uskumatult väärtuslikud. Lisaks uutele teadmistele saad ka hea enesetunde, et oled kellelegi teisele oma aega ja tähelepanu pühendanud. Tee asju, mis teevad sind õnnelikuks.

 

5. Tee midagi lõbupakkuvat.

Liitu mõne spordivõistkonnaga ja saad topeltkasu: oled aktiivne ja heas vormis ning samal ajal naudid ühistegevust sõpradega. Samuti võid võtta plaani külastada mõnda kontserti või vaadata üle äsja avatud pubi.

6. Naera kõva häälega

Häälekalt naermine on tervisele kasulik, isegi kui oled üksinda. Mine kinno, vaata telekast oma lemmik-komöödianäitlejat või laenuta DVD mõne klassikalise naljafilmiga. Ole rõõmsam ja lõbutse.

7. Ole spontaanne

Unusta tööpäevajärgne väsimus ja tee midagi ootamatut, et rutiinist välja saada. Näiteks helista sellele raamatupidamisosakonna tibile ja minge koos välja. Või vali töölt kojusõidul vahelduseks mõni teine marsruut, et näha uusi kohti.

8. Lõõgastu

Vabasta aega iseenda jaoks. Lõõgastu ja lülita ennast mõneks minutiks välja. Lülita välja mobiil, raadio, telekas ja arvuti ning unusta kõik mured. Sõida sihitult mööda linna. Mine parki jalutama. Loe raamatut. Aeg iseenda jaoks ei tähenda, et pead elutoa seinu värvima, välja arvatud muidugi siis, kui see tegevus sulle lõbu pakub. Peamine on anda endale võimalus lõdvestuda.

 

9. Tee head

Tee kellelegi mõni väike heategu. Aita vanainimene üle tänava. Anneta toitu või riideid kodutute varjupaigale või, veel parem, anneta veidi oma aega ja jaga need seal ise abivajajatele kätte. Kuula ära oma sõbra mured ilma hinnanguid andmata ja lahendusi pakkumata.

10. Tee kellegi tuju heaks

Ütle oma “aitäh” alati välja. Väike tunnustus üllatab nii sinu lemmiksöögikoha ettekandjat ja kokka, pangatellerit, turvameest kui ka klienditeenindajat ning pärast seda avastad, et ka sinu enda tuju on paranenud. Kui annad tänaval kerjusele mõne väikse rahatähe ja vaatad talle otsa, on teil mõlemal selle üle hea meel.

11. Hoia sidemeid

Veeda aega enda jaoks armsate ja oluliste inimestega. Loodetavasti on palju neid, kelle kohta saad öelda mõlemat. Külasta oma vanemaid ja vanavanemaid ning söö koos nendega lõunat või õhtust. Mine sõpradega õlut jooma ning pea vanade semudega e-posti või telefoni teel sidet. Kujunda harjumuseks helistada kord nädalas oma vanale sõbrale, et vahetada viimaseid uudiseid.

Anna endast parim

“Keegi peaks meile kohe elu alguses ütlema, et me ükskord sureme. Võib-olla siis elaksime täiel rinnal iga päeva ja iga minutit. Ma ütlen: tee seda. Ükskõik, mida sa teha tahaksid, tee seda kohe.”- Michael Landon

Oluline on sinu üldine häälestatus. Alusta iga päeva positiivselt. Astu tänavale ilmega, nagu oleksid äsja võitnud miljoni, ning kui sa just ei hakka miljonäri kombel raha kulutama, tunnedki ennast rõõmsa ja õnnelikuna.

Ole uhke oma saavutuste üle töös ja isiklikus elus. Tähista oma saavutusi ja õpi vigadest ilma ennast haletsemata. Käitu ausalt ja usu endasse. Nii võid igal õhtul voodisse heites vaadata tagasi möödunud päevale ja sellega rahul olla.

Elu on täis otsustusi. Võid otsustada end täielikult töösse matta või klammerduda sedavõrd tugevalt rutiini, et muutud üheplaaniliseks, aga sa võid ka otsustada täisväärtuslikult elada.Üsna tõenäoliselt ei kasuta sa kõiki siin toodud soovitusi korraga ühel päeval ning see on loomulik. Kasuta neid vahelduvalt, et iga päev oleks ainulaadne ja meeldejääv. Võta aega ja naudi oma elu.

Related News: