14. november 2010

Aasta isa on Urmas Kruuse!

Urmas Kruuse- aasta isa

Pilt:tartu.ee

Eesti Naisliidu eestvedamisel kuulutati Estonia kontserdisaalis aasta isaks Tartu linnapea Urmas Kruuse.

Urmas Kruuse on kuue lapse isa ja tema lemmiktööülesandeks on uutele Tartu linnakodanikele hõbelusikate andmine!

Eesti Naisliit on aasta isa tiitleid andnud alates 1998.aastast. Seni on aasta isa tiitli saanud Eduard Jaansen (talupidaja, 4 last), Enno Lend (tehnikakõrgkooli prorektor, 6 last), Ants Taul (torupillimängija ja õppejõud Viljandi Kultuuriakadeemias, 3 last), Aare Kabel (talupidaja ja kaitseliitlane, 4 last), Arne Mikk (Estonia Seltsi esimees, Rahvusooperi Estonia loominguline juht, 3 last), Jaan Kallas (Maarja Küla asutaja, 2 last), Märt Riisenberg (OÜ Kehtna Mõis asutaja ja tegevjuht, 4 last), Jaan Sild (Harku Eksperimentaalinstituudi majandusjuht, 5 last), Mehis Viru (kergejõustikutreener, 3 last), Lembit Peterson (näitleja ja lavastaja, 6 last), Hans Sissas (Eesti Ema monumendi idee autor, 3 last) ja Heinz Valk (kolme tütre isa  ja 9 lapselapse vanaisa).

Isadepäeva pidulikult aktusel tõsi proua Evelin Ilves välja ka hea isa retsepti-

Hommikul kõige parem isa ärkab, aga vahel ka põõnab ning teinekord isegi kauem kui mina. Vahel ta ei suudagi tõusta. Mõnikord ta norskab väga kõvasti. Siis tuleb ta mind kalliga äratama, teeb mõnikord putru, sööb ja loeb lehte. Ideaalne isa räägib hommikuti emaga ning võimleb.

Tööl on ideaalne isa arvutis, ei valeta, juhib autot, koori, traktorit, riiki. Tööl on ta ka väsinud ja õnnelik. Mina olen õnnelik, kui ta üldse tööle ei lähe.

Pärast tööd tuleb isa koju, läheb trenni, on rõõmus, tahab magada, süüa, kohvikusse minna. Aga peab minema poodi. Veel veab isa autost kotte tuppa, läheb arvutisse ja teeb tööd. Üldiselt - isa teeb seda, mida vaja.

Igal õhtul on kõige parem isa kodus, teeb ikka tööd, sööb, mängib minuga malet, on põhimõtteliselt arvutis, arvutis ja arvutis. Vahel paneb mind magama. Või jääb ise teleka ette magama.

Kõige parem isa armastab kõige rohkem oma naist, magada ja süüa. Ka kitarri mängida ja - rahu saada. Siis armastab ta oma peret, kassi ja emmet, tegelikult - meid kõiki. Nii mõnigi suurepärane isa armastab aga üle kõige küüsi närida ning kingitusi saada. Talle meeldib ka kodus olla, lahe olla ja lihtsalt olla.

Väga harva üks hea isa ei mängi minuga, harva käib ta ka ooperis, kinos, õues ja poes. Tööd ja süüa teeb ta samuti harva, ning riidleb minuga harva, harva. Harva jääb ta nii sügavasti mõttesse, et ei kuule mitte midagi. Ja lööb ta ka mind väga harva.

Hea tujuga isa mängib, magab, kallistab meid, käib ringi, teeb pannkooke, läheb kavalaks, muutub rõõmsaks, naerab, naerab, naerab... Ja hakkab naerust nutma. Üldiselt - hea tujuga on isa õnnelik.

Koristamine isale meeldib ja ei meeldi. Tegelikult eriti ei meeldi. Ja kui aus olla - ÜLDSE EI MEELDI.

Hea isa retsept sai nüüd pikk ja põhjalik. Tegelikult ei oota lapsed midagi keerulist. Lubatud on päris palju tööd teha. Kui tööd ei ole, ei muutu isa seetõttu lapse silmis kehvemaks, vaid vahel isegi paremaks. Nõrkushetked on kõigil olemas ja laps saab sellest aru. Lubatud on isegi laisklemine ja norskamine. Tohib olla väsinud. Tohib nutta. Tohib naerda, lausa pisarateni välja. Ainuke, mida lapsed kindlasti ootavad, on see, et isa tuleks koju ja kallistaks. Kas või hilja, aga ikkagi.