1. oktoober 2012

Avatakse uus portaal Baltikumi muusika levitamiseks

Bobe.me

Pilt:bobe.me

Koostöös maailmas tuntud muusikaäri alal tegutseva Hollandi IT-ettevõttega The Source alustab Balti riikides tööd ühine internetiportaal www.bobe.me.

Uus koduleht täidab mitut siiani turul puudunud funktsiooni: soodustab Baltikumi artistide muusikasalvestuste esitamist maailma populaarsematesse muusika internetiturgudesse, näiteks iTunes, amazon.com ja muud, pakub Baltikumi turul tegutsevatele firmadele uut ühisreklaami võimalust ja on täpseim Baltikumi regiooni parimate muusika- ja meelelahutusürituste kalender.

„Mõne Baltikumi klassikalise muusika artisti ja Eesti popmuusiku maailmas saavutatud edu tõestab, et Balti riikide elanikel on potentsiaali ka maailmataseme muusikas, kuid turu edukaks edaspidiseks arenguks on vajalik agressiivne turundus ja levitamine. Uus platvorm annab võimaluse saavutada seda ka Baltikumis," ütles bobe.me direktor Dace Ozola. „Hetkel on muusikatööstuse pilk suunatud Põhjamaade suunas, seega on Baltikumil just praegu tekkinud võimalus saada järgmisena tähelepanu keskpunkti. Kõik, mida peame selleks tegema, on valmis," tõdes Dace Ozola.

Hollandi ettevõtte The Source’i partneriks selles projektis on vastasutatud firma SIA Best of Baltic Entertainment, mille loominguline tuumik koosneb Läti meelelahutuse- ja muusikatööstuse professionaalidest, kellel on üle 12-aastane kogemus Baltikumi meelelahutusturul. Uue ettevõtte nähtavaks osaks on internetiportaal www.bobe.me (inglise, läti, leedu, eesti ja vene keeles), mis täidab nii põhjaliku Baltikumi meelelahutussündmuste kalendri rolli, kui ka tutvustab maailmale kohalikke talente.

Portaali on koondatud info Balti riikide artistide, nende kontsertide ja kontserdipiletite soetamise kohta, samuti pakutakse võimalust kuulata nende laule ja vaadata videoid. Portaalist leiab ka infot välisartistide kontsertide kohta Lätis, Leedus ja Eestis.

Ettevõtte „nähtamatuks“ osaks on Balti riikide artistide tutvustamine rahvusvahelisele turule, millega projekti raames tegeleb koostööpartner Hollandist. „Muusikutele www.bobe.me portaali jõudmine ei ole seotud lisakuludega, vaid eeldab info esitamist portaali sisu aktualiseerimiseks. Meie peamiseks eesmärgiks on luua otseside artisti ja tema talendi austajate vahel avalikus keskkonnas,“ selgitas portaali esindaja Dace Ozola.

Portaalist

Uue portaali missioon on saada kultuuri- ja muusikaäri arengumootoriks Baltikumi regioonis. Strateegiliselt tähtis on edendada koostööd artistide ja nende esindajatega, samuti ka Läti, Leedu ja Eesti kultuuri- ja turismiorganisatsioonidega. Best of Baltic Entertainment tegeleb paralleelselt ka Baltikumi turu populariseerimisega maailma muusikatööstuses ja üldsuse hulgas.