21. veebruar 2014

Eestis kasutatav e-panganduse lahendus Banktron pälvis kõrge tunnustuse

Pilt:Banktron

Leedu ettevõte Etronika, mille uuenduslikku e-panganduse lahendust Banktron kasutab Eestis DNB pank, pälvis teist aastat järjest rahvusvahelise tunnustuse kui ettevõte, mis muudab Euroopa finantsteenuste sektori nägu.

Jaanuari lõpus jõudis Etronika koos 49 teise ettevõttega maineka FinTech 50 2014. aasta nimekirja, mille paneb kokku finantsteenuste ja tehnoloogiasektorite ekspertidest koosnev žürii. Igal aastal valitakse välja ettevõtted, mille loodud lahendused tekitavad finantsteenuste sektoris revolutsiooni.

Samuti võitis Etronika teist aastat järjest veebruaris toimunud konverentsil Finovate Europe 2014 „Best of Show“ auhinna oma mitmekanalilise partnerluse ökosüsteemi lahendusega. Sel aastal esitles kahepäevasel üritusel oma uuendusi peaaegu 70 finantsteenuste või pangandusettevõtet.

„Oma tooteid arendades keskendume innovatsioonile ja uutele tehnoloogiatele. Me olime maailmas esimeste hulgas, kes võimaldasid kasutajatel juhtida liigutustega oma e-panganduse platvormi. Praegu üllatame me turgu veelgi kaasaegsema Banktroni platvormiga. See üksnes ei kohandu kasutaja vajadustega, vaid võimaldab ka finantsasutusel luua kliendi profiili ja teda paremini tunda,“ ütles Etronika tegevjuht Kestutis Gardziulis. „Banktron pakub andmeid selle kohta, millal kalduvad kasutajad oste tegema, mida nad tavaliselt ostavad ja kus suuremalt jaolt oma raha kulutavad,“ lisas ta.

„Sellest võidavad mõlemad, nii klient kui finantsasutus - viimane saab kogutud andmete abil teha koostööd jaekettide, telekommunikatsiooniettevõtete ja teiste asutustega ning teha kõige asjakohasemaid kindlate toodete või teenuste ostupakkumisi. See on praegusel ajal tõesti oluline, arvestades, kui palju asjasse puutumatut teavet meieni iga päev jõuab. Lisaks kasutame spetsiaalseid mehhanisme, et hoida ära pettusi ja ebaseaduslikke tegusid klientide kontodel,“ ütles K. Gardziulis.

Eestis kasutab Banktroni DNB pank, mis võttis e-platvormi kasutusele eelmisel aastal kui lansseeriti uus internetipank.