21. oktoober 2012

Ewert and The Two Dragons võitis 10. Euroopa popmuusikaauhinna

Pilt:.farfrommoscow.com

Euroopa popmuusikaauhinna "European Border Breakers Award" 2013. aasta kümne laureaadi hulgas on ka Eesti bänd Ewert and The Two Dragons.

Preemiaga autasustatakse Euroopa popmuusika uusi tipptalente, kes on oma esimese rahvusvahelise albumiga saavutanud edu väljaspool koduriigi piire. 

„Muusika on universaalne keel, mis puudutab miljoneid inimesi, sõltumata nende rahvusest või taustast. Kõik meie võitjad on andekad ja neil on energiat, mida jagada. Lisaks on neil olemas veel see miski, mis viib nende muusika teistes riikides elavate fännideni. Ma loodan, et auhinnad innustavad ka teisi artiste suuremalt mõtlema ja uutele turgudele läbi murdma," sõnas Euroopa Komisjoni hariduse, kultuuri, mitmekeelsuse ja noorsoo volinik Androulla Vassiliou.

Auhinnale kandideerimiseks pidid artistid ajavahemikul 1. augustist 2011 kuni 31. juulini 2012 avaldatud esimese rahvusvahelise albumiga saavutama edu väljaspool koduriigi piire. Võitjad valis muusikaturu analüütik Nielsen Music Control plaadimüügi numbrite ja raadios esitamise sageduse alusel. Arvesse võeti ka Euroopa talendivahetusprogrammis (ETEP) osalevate Euroopa Ringhäälinguliidu (EBU) raadiojaamade ja festivalide antud hääli. 

Autasud antakse üle 9. jaanuaril 2013 Madalmaades Groningenis toimuval Eurosonic Noorderslag festivalil. Üks võitjatest saab ka publikupreemia. Alates 1. novembrist kuni 21. detsembrini saavad vaatajad anda hääli oma lemmikule aadressil www.ebba-awards.eu. Hääletajate vahel loositakse välja reis auhinnatseremooniale.

Teised laureaadid on Nabiha (Taani), French Films (Soome), C2C (Prantsusmaa), Emeli Sandé (Suurbritannia), Of Monsters and Men (Island), Dope D.O.D. (Madalmaad), Amor Electro (Portugal), Juan Zelada (Hispaania) ja Niki and the Dove (Rootsi).