By: toptop.ee

7. aprill 2009

Ja maailma parim lennufirma on....

lennuk

Pilt:funis2cool.com

Lennufirmade kõige paremad hindajad - nende kliendid, keda oli kokku rohkem kui 16,2 miljonit inimest 97 maalt - valisid 2009. aasta parima lennufirma.

Rohkem kui 16,2 miljoni inimese arvates on 2009. aasta parim lennufirma Hongkongi suurim Cathay Pacific, kes teenib selle nimetuse juba kolmandat korda kümne aasta jooksul. Ka teine ning kolmas koht kuuluvad aasia lennufirmadele, Singapore Airlines'ile ning Lõuna-Korea Asiana Airlines'ile, kirjutas worldairlineawards.com. 

Kui otsite meeldivat teenindust, siis on soovitav lennata Malaysia Airlines'iga, sest just sel lennufirmal on lendajate arvates kõige parem pardateenindajate tase. Kõrgelt hinnatakse ka Asian Airlines'i ning Thai Airwaysi teenindust.

Pika lendamise vastu on parim rohi meeldiv ajaviide ning selle valik on klientide arvates parim Emirates'i lennukites. Teisel kohal on Singapore Airlines ning kolmandal Virgin Atlantic. Meelelahutuse puhul hinnati pardal näidatavate filmide arvu, televiisori dokumentaalprogrammide valikut, mängude hulka ning ka ekraani suurust ning pildi kvaliteeti.

Turismiklassis lendajatel on kõige parem seda teha Qatar Airways'i lennukite pardal, sest just nemad hinnati sel aastal parima turismiklassiga lennufirmaks. Järgnesid Asiana Airlines ning Air New Zealand.

2009. aasta parimad lennufirmad

Parim odavlennufirma: Air Asia

Parim salongipersonal: Malaysia Airlines

Parim meelelahutus pardal: Emirates

Parim esimese klassi lounge: Thai Airways

Parim äriklassi lounge: Virgin Atlantic

Parim lennufirma üle Atlandi ookeani lendamiseks: British Airways

Parim lennufirma üle Vaikse ookeani lendamiseks: Asiana Airlines

Parim Euroopa lennufirma: Swiss International Air Lines

Parim Kesk-Ida lennufirma: Qatar Airways

Parim Põhja-Ameerika lennufirma: Continental Airlines