9. november 2010

Jalgpalliliidu aastalõputurniir toob kokku 5000 jalgpallurit

Jalgpalli aastalõputurniir

Pilt:topnews.in

Eesti Jalgapalliliidu poolt korraldatav minijalgpalliturniir kestab kokku 12 päeva ja sellest võtab osa 330 võistkonda.

"Kui u 15 aastat tagasi turniiriga alustasime, kestis kogu võistlus vaid mõned päevad. Nüüdseks on kogu jalgpall nii suureks paisunud ja arenenud, et turniir kestab 12 päeva, seejuures ei kutsu me osalema kõiki võistkondi, kes Eesti meistrivõistlustest osa võtavad, vaid teeme valiku," selgitas Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Tõnu Sirel. 

Sel aastal peetakse turniir 17.–30. detsembrini, puhkepäevad on 24. ja 25. detsember. 16. detsembril paigaldatakse Kalevi Spordihalli spetsiaalne kunstmurukate, mis loob välitingimustes mängitavale jalgpallile võimalikult sarnased tinigimused.

Seepärast sisaldab ka turniiri nimi sõna minijalgpall. 

Siiski on Aastalõputurniiril hallile vastavalt spetsiifilised reeglid, mis muudavad olukorra põnevaks: korraga on ühest võistkonnast väljakul 6 mängijat, väljak on piiratud 90 cm kõrguste piiretega, kollase kaardi saanud mängija peab kandma kaheminutilist karistust, vahetused toimuvad jooksvalt jne. 

Aastalõputurniiril osalevad Eesti tippklubid, amatöörid, Rahvaliiga võistkonnad, naised, noored, veteranid ja fännid, lisaks toimuvad meelelahutuslikud kohtumised. Võistkondadele on turniir tasuta, parimad mängijad ja esikolmikusse jõudnud võistkonnad saavad auhinnad.