2. august 2009

Kanal 2 alustab eestikeelsete pokkeriülekannete näitamist

european poker tour

Pilt:harford.edu

Augustist jõuavad Kanal 2 ekraanile Euroopa hinnatuima pokkeriturnee ehk European Poker Touri viienda hooaja tipphetked.

Eestikeelsete kommentaaridega pokkerisaateid hakkab nägema esmaspäeva hilisõhtuti, neist esimene on eetris 3. augustil.

Euroopa hinnatuima pokkersarja, PokerStars.com European Poker Touri (EPT) viienda hooaja ametlikus kavas oli kokku 13 osavõistlust ligikaudu 7000 osalejaga, auhinnarahadena jagati välja ligi 800 miljonit krooni. EPT viies hooaeg oli esmakordselt edukas ka meie sportliku pokkeri mängijaile, kes kahel turniiril jõudsid auhinnalistele kohtadele. 

EPT show'd jõuavad esmakordselt ekraanile ka eestikeelsetena - kommentaatoriteks on tuntud telenägu Mart Mardisalu ja kohalik pokkeriekspert Henri Käsper. Esimene pokkeriülekanne on eetris esmaspäeval, 3. augustil algusega kell 00.20, mil televaatajateni jõuab viienda hooaja avavõistlus EPT Barcelona, mille auhinnafond on ligi 80 miljonit krooni. Enam kui 600 mängija seast selguv võitja saab koos hinnatud karikaga preemiaks ka üle 20 miljoni kroonine auhinnaraha.

Kui saatejuhi rollis olev show-mees Mardisalu tunnistab, et on seni pokkerit proovinud vaid paaril korral koos sõpradega, siis Käsperit võib pidada Eesti üheks tuntumaks ja edukamaks sportliku pokkeri mängijaks. "EPT on kindlasti kõige kõrgema tasemega turniire Euroopas," kinnitab Käsper, kelle sõnul peaks tippvõistlust huvitav jälgida ka olema nii võhikutel kui ka juba kogemustega pokkerimängijatel. "Eestikeelsed selgitused teevad mängu jälgimise loodetavasti lihtsamaks ning pinget jätkub selles miljonitejahis kuni viimaste sekunditeni," selgitab saate iseloomu Käsper, kel ka endal mitmekordne EPT kogemus olemas.