3. august 2011

Karvaeemaldusvahendid meestele

Pilt:Internet

Kas suudad kujutleda päeva, mil lähete koos naisega mõlemad oma bikiinipiirkonda vahatama?

Isegi kui sa seda brasiilia meetodit kunagi kasutama ei hakka, võid üllatuda (või ka mitte), saades teada, et mehed eemaldavad nüüd kehakarvu kõikvõimalikest kohtadest.

Kas me oleme juba sealmaal? Paistab küll. Vahatamine, raseerimine, elektrolüüs, kitkumine, piiramine ja laserepilatsioon – need on mõned meetodid, mida kõiki vanuseid, kehakujusid, seksuaalseid suundumusi, rahvusi ja erialasid esindavad mehed ülearuste kehakarvade eemaldamiseks kasutavad.

Varem olid vahatatud sääred ja rinnad tõesti ainult meesstripparite, ujujate, jalgratturite ja atleetvõimlejate pärusmaa, kuid need ajad on ammu möödas. Järgnevalt tutvustame erinevaid meetodeid, kuidas mehed tänapäeval oma udemetest vabanevad. Võib-olla liitud sinagi nende trendidega…

Vahatamine ja suhkruga karvaeemaldus

Mis need on? Vahatamine on karvaeemaldusmeetod, mille käigus karvadega kaetud alale kantakse kuuma vaha, mis kaetakse siis riidetüki või marliga, hõõrutakse kinni ning rebitakse ühe tõmbega maha, nii et ära tulevad nii vaha, karvad kui karvajuured. Suhkruga karvaeemaldus toimub sarnaselt, ainult et vaha asemel kasutatakse suhkrupastat (mis tavaliselt sisaldab suhkrut, sidrunimahla, vett ning vahel ka sidrunhapet ja kummiaraabikut). Selle meetodi ajalugu ulatub juba muistse Egiptusse aegadesse.

Ajalehe USA Today väitel ei vahata mehed ainult oma selga, vaid ka kubemepiirkonda.Milleks? Et suurendada seksikust ja tunda ennast "puhtamalt". Usud või mitte, aga mõned mehed lasevad vahatamise abil moodustada oma kubemekarvadest lausa erinevaid kujundeid.

Kuna mõned mehed häbenevad salongis vahatamas käimist, võib leida ka koduteenust pakkuvaid kosmeetikuid. Saadaval on ka ise kasutatavad vahatamiskomplektid, aga kui sind just ei ahvatle enesepiinamine, on seda toimingut enda peal üsna raske teostada ning tulemuseks võib olla suur segadus.

Kui otsustad vahatamise kasuks, pöördu professionaali poole. Kui tahad lasta vahatada suguelundite piirkonda, pea meeles, et enamik ilusalonge ja kosmeetikuid vahatavad ainult peenise ümber ja selle kohale jäävat ala.

Samuti on mehed üha enam hakanud laskma salongides vahatada oma kulme – see on kindlalt üks uus metroseksuaalne trend. Kui kuulsused nagu David Beckham uhkeldavad oma kenasti trimmitud kulmudega, ei lepi ka ülejäänud mehed vähemaga. Ühe Connecticutis asuva spaa juhataja sõnul laseb 86% nende meesklientidest oma kulme vahatada. Meeste eesmärk ei pea olema ideaalne kulmukaar, kuid vahatamine on hea moodus saada lahti tülikatest kulmukarvadest ning vältida kulmude keskelt kokkukasvamist.

Vahatamiseks sobivaimad kehapiirkonnad: kulmud (kokkukasvanud kulmud), kukal, selg, rind, suguelundite piirkond, jalad, varbad, sõrmenukid

Valutegur: 8/10

Kõige tähtsam: regulaarse vahatamisega muutuvad karvad järk-järgult peenemaks, sest see nõrgestab nende juuri, kuid lõpuks kasvavad karvad ikkagi tagasi. Seega kui tahad piirata oma jala- või rinnakarvu ilma neid lõplikult eemaldamata, on see ideaalne meetod.

Elektrolüüs

Mis see on? Elektrolüüs võib kõlada hirmuäratavalt, aga põhimõtteliselt seisneb see meetod karvajuure surmamises nõela ja elektri abil.

Elektrolüüs annab püsivaid tulemusi, aga selle tõhusus ei ole alati garanteeritud ning on erinevate inimeste ja karvanääpsude puhul erinev. Selle protseduuri peab läbi viima väljaõppinud elektroloog ning parimate tulemuste saamiseks tuleb seda lasta teha üks kord nädalas kindla perioodi jooksul. Plussiks on asjaolu, et elektrolüüs nõrgestab karvu juurte juures ning peatab lõpuks karvakasvu täielikult.

Elektrolüüsiks sobivaimad kehapiirkonnad: kulmud (kokkukasvanud kulmud), üksikud karvad näol või kaelal

Valutegur: 6/10

Kõige tähtsam: kuna elektrolüüs on vahatamisest aeganõudvam (karvade täielikuks eemaldamiseks võib kuluda kuni aasta), kasuta seda oma kokkukasvanud kulmude või muude väikeste nahapiirkondade puhul, kus soovid karvadest alatiseks vabaneda.

Laserepilatsioon

Mis see on? USA toidu- ja ravimiameti poolt heaks kiidetud laserepilatsioon seisneb põhimõtteliselt karvanääpsude surmamises laserkiire abil. Tulemused sõltuvad nahapigmendist ja karvade värvist (tumedad karvad neelavad laseri energiat paremini ja neid on lihtsam eemaldada), seega pead esmalt välja selgitama, kas see protseduur sinule sobib.Parimad tulemused saavutatakse meestel, kellel on hele nahk ja tumedad karvad. Pea meeles, et päevitunud nahal ei saa seda protseduuri kasutada, sest päevitus muudab nahapigmentide koostist ning laser võib sel juhul tekitada ville või naha värvust alatiseks muuta. Sellepärast ei sobi see protseduur hästi tumedama nahatooniga meestele ning enne otsustamist tuleks kosmeetiku või nahaarstiga konsulteerida.

Kuigi laserepilatsiooni abil on võimalik karvakasvu püsivalt nõrgestada või karvade arvu alaliselt piirata, on see ka kõige kallim meetod – üks protseduurikord võib maksma minna mitu tuhat krooni. Kogumaksumus sõltub töödeldava kehapinna suurusest, samuti karvade tihedusest ja vajalike protseduurikordade arvust.

Laserepilatsioon on üks populaarsemaid meetodeid nii naiste kui meeste seas. Veebiportaali HairRemovalForum.com aastal 2001 kogutud andmete põhjal moodustasid mehed 17,7% kõigist laserepilatsiooni kasutanud klientidest ning suurem osa neist kuulus vanusegruppi 35-50. Nüüdseks on meeste osakaal kindlasti veelgi kasvanud.

Laserepilatsioon nõuab mitut protseduurikorda ning see on küll kallis, kuid seda võib pidada investeeringuks, sest pärast ei pea sa enam sellest piirkonnast karvade eemaldamise pärast muretsema. Küsi oma naiselt, mitu korda elus ta on vahatamas käinud, ning tõenäoliselt tuleb ka sealt välja üsna suur kogusumma. Laserepilatsioon on eriti populaane meessportlaste seas, kelle arvates kehakarvad raskendavad nende sooritust, aga samuti ka näiteks meeste seas, kes tahavad lasta oma selga tätoveerida.

Laserepilatsiooniks sobivaimad kehapiirkonnad: selg, kokkukasvanud kulmud, kukal

Valutegur: 7/10 (tunne on võrreldav kummipaela laksumisega vastu nahka)

Kõige tähtsam: hinna ja tõhususe poolest on see kõige vägevam karvaeemaldusmeetod. Seega pea meeles, et kui näiteks seljakarvade püsiv eemaldamine võib olla hea mõte, ei pruugi sa tingimata tahta igaveseks hüvasti jätta karvadega mõnes teises kehapiirkonnas (sel juhul tuleks eelistada vahatamist).

Kitkumine

Mis see on? Heade pintsettide (mida peenema otsaga, seda parem) abil saad tüütud karvad ükshaaval välja tõmmata.

Kui sul just pole palju vaba aega ja sa ei naudi pidevat näpistamist, kasuta kitkumist vaid väikeste liigsete karvadega piirkondade (või sissekasvanud karvade) puhul. Ja loomulikult ei anna see meetod püsivaid tulemusi.

Kitkumiseks sobivaimad kehapiirkonnad: kulmud (kokkukasvanud kulmud), varbad, sõrmenukid

Valutegur: 4/10

Kõige tähtsam: kvaliteetsed pintsetid on oma hinda väärt. Heaks valikuks on näiteks Tweezermani kaubamärgi all müüdavad tooted (mida võib leida mõnesaja krooni eest).

Karvalõikurid

Mis need on? Kõrva- ja ninakarvade ning muude koledate karvade puhul võib kasutada elektrilisi lõikureid (nagu paljureklaamitud MicroTouch ja muud spetsiaalsed karvalõikurid), mis ajavad asja ära ilma valu ja sodi tekitamata.

Lõikamiseks sobivaimad kehapiirkonnad: kõrvad, nina, suguelundite piirkond, kukal, põskhabe, kulmud – võimalusi on piiramatult.

Valutegur: 1/10

Kõige tähtsam: Mees peab tegema seda, mida vaja. Meestele on saadaval suur hulk elektrilisi ja mitteelektrilisi karvalõikureid hinnavahemikus 150 kuni 600 krooni, nii et tee oma valik.

Related News: