By: gossip.ee

14. september 2009

Kulturist Imre Vähi : „Eesti mees ei pööra oma vormile tihti erilist tähelepanu"

Imre Vähi on kulturist

Pilt:gossip.ee

Imre Vähi on mitmekordne Eesti meister klassikalises kulturismis, ta on püüdnud ka palju häid kohti mitmetel rahvusvahelistel võistlustel. Gossip.ee uurib tagamaid...

Kui arvate, et Imre veedab kõik oma päevad jõusaalis siis eksite - ta  töötab Kaitsejõududes vanemallohvitserina ning tema hobideks on hoopis fotograafia, joonistamine, mööblikujundamine, mündikogumine, kalapüük ja autosõit.
  
 Hariduselt ongi Imre kunstnik - ta on lõpetanud Tartu Kunstikooli vanaaegse mööbli restauraatori eriala ning plaanib kevadel ka oma näituse avada. Lisaks on tal Tartus oma firma ning ta annab bodypumpi tunde. Nagu Imre ise Gossip.ee-le ütleb: “Püüan tegeleda kõigega vastavalt võimalustele“.
 
Kui kaua oled kulturismiga tegelnud ja kuidas see alguse sai?

Kulturismiga olen tegelenud alates 1992 aastast kohe pärast põhikooli lõpetamist. 15-16 on noortel meestel parim aeg jõusaalitreeningutega alustamiseks. Põhikooli lõpus tegelesin karatega ja keskkooli ajal oli soov tegeleda mingi võitlusalaga nagu poks, maadlus jne. Juhuse tahtel üks sõber viis mu jõusaali ja sinna ma siis jäingi.
 
Mida  Sa arvad Eesti jõusaalikultuurist, kas meil on piisavalt kohti ja võimalusi, treenimaks professionalsel tasandil?
 
Jõusaalikultuuriga on nii, et see vähemalt enamuses Eesti saalides puudub täielikult. Mul on õnnestunud 1998-1999 aastatel treenida USA-s, World Gym jõusaalis ja sealne jõusaalikultuur jättis mulle sügava jälje. Rahvas käis ennast saalides välja elamas ja füüsiliselt ennast maksimaalselt proovile panemas. Suured mehed kisasid suurest pingutusest, mõnel oli pleier küljes ja need kisendasid vahepeal oma lemmiklaule kaasa laulda - elasid ennast välja ühesõnaga. Niisama sõbraga juttu ei ajanud keegi. Meie saalides on vastupidi - teinekord tunnen ennast ebamugavalt kui suure saali peale ainukesena intensiivselt trenni teen ja jutumehed on sellise näoga, et ma segan nende vestlust. Kohti ja võimalusi on võrreldes 1992 aastaga tekkinud must miljon. Samas ega siis kallis jõusaalivarustus meie eest trenni ei tee! Olen valmistunud võistlusteks ka metsas, kännujuurikaid kangutades.

Milliseid jõupingutusi tuleb Sul igapäevaselt teha, et säilitada oma vorm - mitu tundi päevas veedad treenides, kas pead pidevalt mingit dieeti?
 
Pidevalt ma dieeti ei pea, aga enne võistluseid küll. Hetkel olengi dieedil ja näiteks eile oli mul 2 bodypumpi ning 1 tund jõusaalitreeninguid. Arvestades, et mul on suuremad eesmärgid, kui tavalistel rannapoistel, siis dieet on teinekord äärmuslik ja on juhuseid olnud, kus kahe päeva peale on söödud ainult üks väike õun, et viimaseks hetkeks võistluskaalu pääseda.

Kui tihti käid võistlustel, kas Sind on kunagi dopingus kahtlustatud ning testitud?

Võistlustel olen viimastel aastatel käinud päris palju - umbes 6-7 võistlust aastas. Ka sellel sügisel on 3 võistlust: Eesti meistrivõistlused (Tallinnas), Põhjamaade meistrivõistlused (Norras) ja maailma meistrivõistlused (Hispaanias). Dopingu kasutamises süüdistatakse kulturiste väga palju, sest vanadel aegadel kasvasid mehed ainult keelatud ainetega. Tänapäeval tehakse võistlustel pidevalt dopingukontrolle ja mina käin nendel igal hooajal vähemalt ühe korra, 2-3 korda aastas. Eesti Kulturismi Liit teeb selles suhtes tihedat koostööd ka Olümpiakomiteega.
 
Millega tegeled vabal ajal?
 
Vabal ajal tegelen loomulikult oma hobidega, võimalikult palju püüan viibida looduses, halva ilma korral olen hakanud rohkem kunstiga tegelema.
 
Millised naised Sulle meeldivad - kas musklis ja treenitud nagu Sina, kleenukesed modelli mõõtu või hoopis vormikad?
 
Naistega on nii, et mulle meeldivad naiselikud naised. Tunnistan ausalt, et maailmatasemel naiskulturistid ei ole kohe kindlasti minu maitse, aga samas võiksid neiud ikka ennast kerge spordiga vormis hoida - see ei pea kindlasti jõusaal olema.

Loe artiklit edasi meelelahutusportaalist gossip.ee

Related News: