23. mai 2009

Märter on sündinud!

Ivari Padar

Pilt:sotsdem.ee

Maarahva suur lemmik, ajaloolasest rahandusminister Ivari Padar on oma raskest ametist lõpuks prii.

Reformierakonna liidri Andrus Padari ja tema mõttekaaslaste otsus lõpetada sotsidega koos valitsemine on toonud kaasa suuri muudatusi Eesti poliitikas, mille lähitulevikus tundavateks tagajärgedeks võivad olla mõne erakonna põrumised eurovalimistel ning valitsuse ja peaministri niigi vähese populaarsuse kadumine rahva silmis.

Kui Padari erakonnakaaslased Jüri Pihl ja Urve Palo saavad riigi käest „koondamishüvitist” 300 000 krooni, siis isand Padaril tuleb suu suurest rahast puhtaks pühkida. Aga viriseda pole midagi- härra suundub paariks nädalaks tagasi parlamenti, et saaks siis eesti rahva tõenäolise lemmikuna Brüsselisse rahulikuma elu peale. Sotside võimult löömine on selleks andnud vägagi positiivse laengu, mida veelgi suurendab Rahvaliidu võimalik kaasamine suurde poliitikasse.

Puskar tuleb legaliseerida!

2001. aastal oli päevakangelane veel põllumajandusminister, kes muude tegemiste hulgas soovis kuidagimoodi ka kodudes aetavat puskarit legaliseerida, et maamehed saaksid seda müütada ja avalikult juua. Toona teatas Padar, et puskarit toodetakse vaatamata valitsemiskorrale ning selle seadustamine oleks aidanud kaasa salaviina leviku tõkestamisele ja maksude laekumisele.

Kes veel ei tea, siis puskar on toorviin, mille valmistamiseks ei kasutata piiritust. Puskarit saab teha näiteks kartulist, moosidest, veinist. Mingil määral saab puskariks nimetada ka konjakit ja viskit, kuid nende puhtuseaste on kõrgem kui kodus valmistatud kraamil..

Aasta kaalujälgija?

2008. aasta aprillis avastasid erinevad Eesti meediaväljaanded, et põline maamees ja toonane rahandusminister Padar on otsustavalt vähendanud oma kehakaalu, mis parematel päevadel küündis kuni 150 kiloni.

Tema enda sõnul tuli kaalulangetamiseks lihtsalt oma söömist kontrollida ja senisest rohkem sporti teha. Viimased pildid Padarist aga annavad aimu sellest, et aastatagused pingutused on liiva jooksnud ning põllumehe põline tunnus-„Saku lihas”-on taaskord peremehe juurde naasnud.

Hiljem muidugi selgus, et isand Padari salajase salenemise ajendiks oli lahkukolimine oma pikaajalisest abikaasast ja laste emast. „Kaalulangetajaks” osutus advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg, kes pidavat üks-ühele sarnanema härra eksnaisega. Mõne aasta eest Postimehele antud intervjuus uuris ajakirjanik Padarilt, mis on tema ja Külli nii pikka aega kestnud abielu saladus? „Meie elu on kogu aeg käinud linna ja maa vahel. Külli hea naisena on minu hobi aktsepteerinud – ta pole küll eriline maanaine ja teda see teema ei köida, aga ta on mõistnud, et igal lollil oma lõbu. Kes kogub marke, kes märke, kes peab talu. See ongi pika kooselu võti. Ega Küllil ole olnud lihtne elada niisuguse mehe kõrval, kes mullivanni asemel näiteks tõupulli või kalliskivide asemel lambaid ostab.”

Voltenbergi-Padari suhe tuli välja eelmise aasta sügisel, kui Lääne-Virumaal juhtus avarii, mille üheks osaliseks osutusid eelpool nimetatud isikud. Toona teatas Padar, et autot juhtis „hea tuttav”. Hiljem ilmus Padari kaelale plaaster, mille põhjuseks ütlesid ministri nõunikud lihtsalt- tegemist on maasika peitmisega.

Ivari Padari CV

Sündinud 12. märtsil 1965. aastal
Õppinud Tartu Riiklikus Ülikoolis ajalugu
Töötanud transporditöölise, puusepa, õpetaja, ärimehe, riigikogulase ja ministrina
On Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige