5. september 2009

Mees! Ole moekas...

meeste mood

Pilt:montonfashion.com

Sügistalvine meestemood on ühtviisi elegantne ja modernne ning samas aastaajale kohaselt praktiline ja mugav.

Trendikas ülikond on ruuduline või triibuline, kvaliteetsest kangast ja kitsa siluetiga. Hooaja moelemmikud on kaherealine pintsak ja mantel ning kardigan.

BALTMAN

Baltmani sügiskollektsioon on saanud inspiratsiooni 20. sajandi alguse klassikast ja modernse arhitektuuri minimalismist. Värvigamma algab mustast ja läbib sooja halli toonid tumedast heledani. Tumedale kollektsioonile toovad värskendavat kontrasti valged särgid ja kudumid. 

Meestemoes domineerib endiselt kitsas itaaliapärane siluett – ülikondi iseloomustab sale joon, kitsa istuvusega pintsakud, särgid ja püksid. Baltmani sügiskollektsioonist leiab ülikondi ka esmaklassilisest Loro Piana kangast, mis on tuntud oma suurepärase elastsuse poolest. Tasub vaid ülikond peale pikka tööpäeva riidepuule sirguma panna ning paari tunniga on see jälle nagu uus. Loro Piana näol on tegemist Itaalia päritolu maailma suurima kašmiirkanga ja teiste luksuskaupade tootjaga, kelle kangaid kasutavad teiste seas nt Escada ja Burberry.  

Kollektsiooni uudistoode on ideaalselt ülikonna peale sobiv StormSystem viimistlusega mantel, mille kanga sees on spordirõivastuses kasutatav membraankile, mis kaitseb tuule eest, tõrjub vett ning tagab soojuse. Storm System kangaid kasutavad ka Hugo Boss jt suured ülikonnatootjad. Sügistalvine moelemmik on tviidist kaherealine pintsak ning kitsalõikeline kaherealine mantel, mis on inspireeritud militaarteemast. Uue hooaja kollektsioonile lisavad omapära kõrge lehterkaega ülerõivad. 

MOSAIC

Algaval sügishooajal armastab meestemood selgeid vorme ja puhtaid toone, tuues kontoris askeldavate meeste selga luksuslikult tumedad toonid, värskelt terava graafilise joone ja lohakalt elegantse kihilise silueti. Musta kõrval on olulisel kohal maskuliinne hall ja turvaline pruun, mida ilmestavad sügavlilla ja –roheline ja tomatipunane. Mahedaid lisandeid pakuvad beež, helesinine ja valge.  

Hooaja meestemood hindab kõrgelt traditsioonilisi ja kvaliteetseid materjale nagu tviid, samet, sametise pinnaga puuvill ja vill. Moekad ülikonnad ja särgid on ’i pintsaklipslastest inspireeritult triibulised ja multitriibulised. Lemmiku staatusesse tõusnud kardigane triiksärkide ja pintsakutega kombineerides saab lihtsa vaevaga saavutada hooaja trendika kihilise välimuse.   

MONTON

Monton rõhub meeste sügiskollektsioonis mugavale elegantsile, kasutades samas pedantselt korrektse stiili elemente. Rõivaste vorm on vaba ning siluett avaram, trendikas on kombineerida julgelt mustreid, stiile ja värve. Ruudud teevad ilma nii ülikondades kui ülerõivastes. Montoni meestekollektsioonile on ideid andnud tänapäevane arhitektuur, tehnoloogiline lähenemine ja eklektika.  

Materjalidest pälvivad tähelepanu toore välimusega ja vähe töödeldud, samuti läikivapinnalised kangad. Sügise põhivärvideks on must, hall, valge ja tumepruun, aktsentvärvideks roosa, kollane, türkiissinine, oranž, terrakota, roheline ja roosa. Riietusele annab viimase lihvi moekas aksessuaar, olgu selleks siis mahukas kott, kitsas lips, triibuline sall või dekoratiivne pannal. 

Related News: