1. detsember 2013

Metsatöll esitleb 14. detsembril verivärsket singlit

Pilt:Metsatöll

Praegu massiivset USA tuuri tegev Metsatöll esitleb 14. detsembril kontsertklubis Rock Cafe viimati ilmunud singlit “Lööme mesti”.

Tegemist on esimese singliga märtsis ilmuvalt uuelt Metsatöllu albumilt. Samal kontserdil astub külalisena üles soomlaste Aura. 

15. novembril ilmus Baltikumis ja Soomes digitaalselt Metsatöllu singel “Lööme mesti” kevadel ilmuvalt kuuendalt stuudioalbumilt, millega tähistatakse bändi viieteistkümnendat tegutsemisaastat. Loos teeb kaasa Soome metalbändi Korpiklaani vokalist Jonne Järvela, kes varasema saamikeelse loomingu asemel laulab puhtas eesti keeles. 

Metsatöllu trummar Marko Atso sõnutsi proovis bänd uue loo ja albumi materjaliga muuta nende senist lähenemist. “Kevadel, kui olime selle aasta teisel Euroopa tuuril, tekkis mõte teha plaat. Lugu “Lööme Mesti” on meie märtsis ilmuva uue albumi avapauk - töötasime materjaliga kokku 7 kuud ja usume, et tulemus on seda väärt,” lausus Atso. “Samas on see ideaalne viis algust teha meie 15. tegutsemisaasta juubelipidustustega.”