28. mai 2013

Mida teha, et hommikul hea olla oleks?

Pohmakas

Pilt: old-picture.com

Teadlased väidavad, et inimesed, kes samal ajal suitsetavad ja tarbivad alkoholi, ei jää niivõrd purju, kui ilma suitsetamata.

Kas see võib tõsi olla? Eks see tuleb välja uurida praktika käigus, aga igatahes on kindlaks tehtud, et nikotiin võib takistada alkoholi mõju seedekulglale, kust alkohol saaks vabalt organismi levida.

Ühest küljest on selline oletus hea, kuigi jood sõpradega terve õhtu, oled peo lõppedes ikkagi adekvaatne ega käi mööda seinaääri. Teisalt jälle rikub selline avastus pikemas perspektiivis tohutult inimese tervist. Võtad napsu, võtad napsu, teed suitsu ka vahepeal, ja hommikul oled avastanud, et lisaks tühjale rahakotile, oled ära joonud meeletus koguses alkoholi!

Mees.eu soovitab iga tegevuse puhul jääda mõistlikkuse piiridesse ning leida enda jaoks „see õige” piir, millest üle minna ei tasu! Tutvustame siinkohal ka enamlevinud teisi vahendeid alkoholi mõju piiramiseks. Uskuge meid, ka need töötavad!

Napsutamine täis kõhuga

Klassikaline nõuanne on, et enne napsu võtmist söö korralikult. Mida rasvasemat toitu, seda parem. Teame ju kõik, et tühjale kõhule mõjub alkohol päris kiiresti ning võib Sind peolt ära viia väga kiiresti. Alkohol lihtsalt mõjub väga kiiresti ja kui ta makku jõudes avastab, et seal ees on juba keegi, siis loodetavasti ei hakka ta seal mürglit tegema!

Meie soovitame lisaks eelnevale söömisele alkoholi tarbida ka aeglaselt. Kiire joomine ei ole mõistlik tegu!

Jää ühe margi juurde

Kindlasti on Sul olemas oma lemmikmark, mida igal võimalusel tarvitad ja propageerid ka teistele. Teistel on jälle teistsugused eelistused. Ja ikka ja jälle tekib vajadus lisaks oma margile proovida ka teisi marke. Et kuidas on, või nii! Ja mida pikemaks õhtu venib, seda kindlam on variant, et lõpetuseks hakkate baarileti ääres ülemisest vasakust äärest pihta ja proovite jõuda võimalikult kaugele, piki pudelite rivi loomulikult!

Erinevad alkoholid eraldi mõjuvad inimeste organismidele hoopis erinevalt, kui erinevad alkoholid segunenult Sinu organismis. Lisaks alkoholi erinevale kangusele ja koostisosadele, lisavad alkoholitootjad jookidele juurde ka järjest enam keemilisi aineid, erinevate maitsete lisamiseks. Ja kui Sa nüüd kujutad ette, kuidas need erinevatest algetest pärit joogid, kus sees veel midagi keemilist omavahel reageerima hakkavad, siis pigem jäta asi ära ja eelista kogu õhtu vältel ühte!

Enne magamaminekut joome vett!

Vesi on organismile ääretult vajalik aine, ilma milleta ei saa ega tahagi siin maailmas olla. Alkoholi omaduseks on viia organismist vedelikku välja, nii, et tekib vedeliku puudus. Oled ju tähele pannud, et baaris olles hakkad järjest rohkem tualetis käima või hommikul ärgates on suu täiesti ära kuivanud?

Mees. eu soovitab peolt tulles ja enne magamaminekut tegeleda voodiserval natukene ka veega! Kuni liiter vett endale sisseajada peaks tõenäoliselt olema piisav, et hommikul ennast paremini tunneksid, kui eelnevatel.

Kihisevad joogid ei ole head!

Igal mehel on omad eelistused, kuid tavaliselt joob tugev mees ka tugevaid jooke ning igasuguse kihiseva lurri poole oma pead ei pööra.

Kuid kui selline viga juhtub, ja hakatakse šampanjat jooma või näiteks viina limonaadiga jooma, siis juhtub see, mis juhtuma peab. Hommikul on väga halb olla! Kuigi pole ühtegi seletust, miks mulliline vedelik võib organismile alkoholi tarbides halvasti mõjuda, on see ikkagi millegipärast nii. Ehk aitavad mullikesed alkoholi immendumisele hoogsalt kaasa?

Pealevõtmine on nõrkadele!

Peojärgsed hommikud on alati lotomäng: nimelt ei tea kunagi, silmi avades, milline enesetunne olla võib. Võib juhtuda, et „kass on külas”, võib juhtuda, et oled kõige energilisem ja teotahtelisem inimene seltskonnas. Viimane variant võib tõenäoliselt juhtuda ka siis, kui lihtsalt ütlesid õhtul napsutamisele EI.

Igatahes kui juhtus nii, et enesetundega ei ole kõik korras, siis mees.eu arvates ei ole mõtet hakata hommikul pead parandama. Ühest küljest näitad ülesse oma nõrkust, kergema vastupanu teed minnes, teisalt oled lihtsalt niipidi muutumas väikeseks alkohoolikuks. Selline tee viibki lõpuks sinnamaale, kus joomatsüklid võivad venida nädalatepikkuseks. Lihtsalt ei taha ega julge seda valu peas hommikuti kannatada, ja alustad jälle otsast peale!

Piisavalt tark mees teeb endale juba varakult selgeks, millised joogid kõlbavad juua ja millised mitte. Seejärel peaks terve järgnev eluperiood olema rahulik. Muidugi võib juhtuda, et just see lemmikjook võib vahetevahel põhjustada hommikusi pohmakaid, kuid siis on meil teile veelkord tõsine ettepanek: jooge vähem ja pidage piiri! See on parim vahend, vältimaks alkoholist põhjustatud vaegusi!

Related News: