8. detsember 2013

Mis külmetuse vastu aitaks?

Külmetushaigus

Pilt:half-price-pharmacy.com

Sügistalvine hooaeg toob kaasa lurtsuva nina ja valusa kurgu. Kuidas külmetushaiguseid vältida?

 Samas, nii maitsev kui tee või vesi ka poleks, ei ole võimalik neid lõputult palju juua. Seega tuleks eelistada kõige tõhusamaid külmetusevastaseid vahendeid. Et aga raviprotsess oleks vähem ebameeldiv kui tavaliselt, pakume välja kõige kasulikumad ja ühtlasi maitsvad ingrediendid.

Vaarikad

Vaarikamarjad on üks parimaid palaviku alandajaid ning põletike leevendajaid. Sarnaselt aspiriinile sisaldavad need maitsvad marjad salitsüülhapet – tõsi küll, seda suhteliselt tagasihoidlikes kogustes. Viimane fakt on aga pigem positiivne, sest muudab vaarikad täiesti ohutuks ravimiks isegi lastele. Külmetuse ja ka gripi ravimiseks sobivad vaarikamoos, kuivatatud vaarikad, taime marjadest, lehtedest ja vartest valmistatud tee. Vaarikamoosiga tee valmistamisel lisa 1 klaasile 2-3 teelusikat moosi. Vaarikateed valmistatakse järgmiselt: vala 1 sl apteegis ostetud vaarikamarju 1 klaasi keeva veega üle ja lase tõmmata 10-15 minutit.

Kibuvitsamarjad

Kibuvitsamarjad on väga rikkad C-vitamiini poolest, olles seetõttu üsna efektiivseks vahendiks külmetuse ravimisel ja immuniteedi tugevdamisel. Maksimaalse kasu saamiseks tuleb võtta 5 supilusikat kibuvitsamarju, valada üle ühe liitri keeva veega ning lasta tõmmata 8-12 tundi(soovitavalt termoses). Teed tuleb juua soojana, 3-4 klaasi päevas. Joogile võib lisada veidi mett, kuid seda vahetult enne tarvitamist. Kibuvitsa teed soovitatakse juua kogu haiguse vältel, sest tal on ka organismi tugevdav toime.

Pärnaõied

Pärnaõietee leevendab kurguvalu ja köha. Pärnaõieteed valmistatakse proportsioonides: 2 teelusikat pärnaõisi ja 1 klaas keeva vett. Pärnaõisi võib segada ka tavalise musta teega ning tulemuseks on omapärase maitsega kasulik jook.

Mesi ja taruvaik

Mesi ja taruvaik ehk proopolis on niivõrd rikkad bioloogiliselt aktiivsete ainete, vitamiinide ja mikroelementide poolest, et külmetuse algstaadiumil võib neist piisata, et haigusest võidu saada, kasutamata teisi ravimeid.

Külmetuse korral soovitatakse juua teed meega, angiini korral imeda taruvaigutablette. Kasulik on ühtlasi taruvaigu tinktuur, mida saab osta apteegis: tuleb lahustada 1 sl tinktuuri 3 sl sooja veega ning see segu ära juua. Korrata 3-5 korda päevas.

Küüslauk ja sibul

Nii küüslauku kui sibulat võib kasutada külmetuse ravimisel. Muidugi jääb lahtiseks küsimus, kas need teile maitsevad või mitte. Siiski soovitatakse sügistalvisel perioodil süüa päevas kas ühe väikese sibula või ½ küüslauku.