29. juuli 2009

Õlu peab õiges klaasis olema

õlleklaas

Pilt:Internet

Internetis on liikvel veebileht, mis hindab tuntud Eesti restoranide, baaride ja kohvikute õlleklaase.

Oluoigesklaasis.eu leheküljel on hinnanud 5-palli süsteemis õlle
serveerimiseks mõeldud 0,5l klaase vastavalt nende väljanägemisele – kas õlut pakutakse "standardklaasist" või on tehtud õlle serveerimisel midagi erilist. Ülevaade on antud pea kõigist Eesti TOP 50-st restoranist ning mitmetest muudest tuntud söögikohtadest.

Ettevõtmise ideeline autor, Reigo Kimmel põhjendas veebilehe loomist esialgse pettekujutelmaga, et õlle serveerimine Eesti restoranides on ebapiisaval tasemel. "Paar negatiivset kogemust tuntud söögikohtades tekitas huvi, et kas tõesti on kõikjal sedasi, kuid peale pea poolesaja restorani külastamist selgus, et olukord Eesti tipp-söögikohtades pole sugugi paha – pigem hea või isegi väga hea", selgitas Kimmel, "samas maksimumhinde on seni saanud vaid üks restoran".

Õlleklaaside hindamisel ei ole võetud arvesse õlle hinda, sortimenti, teenindust ega söögikoha interjööri. Veebilehekülg tunnustab ka tipp-restorane, kes serveerivad õlut vaid 0,33l klaasis, kuid hindamise ühtlustamiseks on arvesse võetud vaid 0,5l klaasid.

Oluoigesklaasis.eu ei kutsu üles alkoholi tarvitama, vaid juhib tähelepanu alkoholi tarvitamise ühele olulisele kultuursele aspektile - klaasile!