6. aprill 2010

Reedest võimalik näha uut Eesti filmi "Punane elavhõbe"

Punane elavhõbe

Pilt:taska.ee

9. aprillil esilinastub kinodes Andres Puustusmaa thriller „Punane elavhõbe“.

On kuumade 90-ndate algus. Eestis on käibel uus valuuta – kroon. Endine liiduvabariik on tõusnud värviliste metallide ekspordis maailma etteotsa. Selle kuritegeliku äri ümber käib halastamatu võitlus. Iga päev toob uusi ohvreid. Tapmiste arvult on Eesti Euroopas esimesel kohal. See on alles algus...

„Punane elavhõbe“ põhineb tõestisündinud lool, mille on 2007. aastal samanimeliseks menuromaaniks kirjutanud Andres Anvelt. Anvelt on ka filmi stsenarist.

Aastaid kriminaalpolitseinikuna töötanud ning keskkriminaalpolitseid juhtinud Anvelt on kirja pannud tõesed karakterid ning režissöör Andres Puustusmaa kaudu jõuavad vaataja ette nende karmide aastate kangelased. Filmis ei ole musta ega valget. On inimesed, kellel kõigil oli oma võimalus. Iseasi, kes millise tee valis.

„See lugu pole kirjanduslik väljamõeldis, vaid on kirjutatud inimese poolt, kes on ise neis sündmustes osalenud,“ viitas filmi produtsent Kristian Taska. Ta lisas, et filmi tootjana pidas ta lisaks autentsele 90-ndate väljajoonistamisele väga tähtsaks ka filmi meelelahutuslikku aspekti. „Enamus meist leiavad selles filmis äratundmisrõõmu-või ehmatust,“ tõdes Taska.

„Punane elavhõbe“ on enamalt jaolt filmitud Eestis, kus kunstnik leidis veel neid paiku, mis nostalgiliselt meenutavad 90-ndaid. Osade võtete tegemiseks sõitis filmigrupp ka Venemaale. Näitlejad on nii Eestist kui Venemaalt.

„Punase elavhõbeda“ režissöör on Andres Puustusmaa, operaator-lavastaja Mait Mäekivi, stsenarist Andres Anvelt, kunstnik Ervin H. Seppel, kostüümikunstnik Eugen Tamberg, heliloojad Ardo Ran Varres ja Riho Sibul, montaažirežissöör Tambet Tasuja, tegevprodutsent Erika Laansalu, produtsent Kristian Taska.

Filmi peaosades: Märt Avandi, Peeter Oja, Juhan Ulfsak, Mait Malmsten, Inga Salurand, Kirill Käro, Taavi Teplenkov, Ilja Nartov, Aleksander Bashirov, Ksenija Buravskaja, Anna Begunova, Sergei Barkovski, Natalja Murina-Puustusmaa, Renata Piotrovski, jt.

Filmi režissööri Andres Puustusmaa tööd Venemaal: „1814“ (2007), „Armastuse punane pärl“ (2008), „Võlur“ (2008), „Karavan“, seriaali „Tappev jõud“ 6. hooaja osad „Õigus kaitsele“ ja „Loomade tsaar“.

Filmi tootja on Taska Film, kaasprodutsendid on Antikilleri ja Paragraph 78 tootnud Jusup Bakshiev ning Juhan Saul Gross.

Filmi pikkus on 90 minutit.

„Punane elavhõbe“ on kinodes 9. aprillist 2010. Film linastub Tallinnas Coca-Cola Plazas, Cinamonis ja Artises (viimases inglise keelsete subtiitritega) ja Tartus Cinamonis.