Seitsmevõistluse Euroopa Meistrivõistlused võitis Mikk Pahapill!

Mikk Pahapill

Pilt:pilleriin.ee

Itaalias toimuvatel kergejõustikuvõistlustel näitas oma tipptaset Eesti hetke parim kümne- ja seitsmevõistleja ja Erki Noole „mantlipärija” Mikk Pahapill!

„Täitsin oma suure unistuse- võita tiitlivõistluste medal,” sõnas vastne staar. Pahapill tunnistas Eesti meediakanalitele, et uskus medalivõimalusse juba enne võistlusi. Pahapilli tulemus 6362 punkti tähistab ühtlasi ka noore kergejõustiklase uut isiklikku rekordit. Supertulemuse saavutamisele aitas kindlasti kaasa kokku viis isiklikku rekordit nii kaugushüppes, kuulitõukes, kõrgushüppes, 60 m tõkkejooksus kui teivashüppes.

Hõbedale jäi ukrainlane Aleksei Kasjanov ja kolmanda koha saavutas legendaarne tšehhi mitmevõistleja Roman Šebrle. Andres Raja jäi 5800 punktiga 11. kohale.

Eestlaste võiduemotsiooni ergastab kindlasti ka Torino mängudelt võidetud teine kuldmedal, mille „autoriks” on kaugushüppaja Ksenija Balta. Balta võidutses tulemusega 6,87, mis lisaks uuele Eesti rekordile tähistab selle hooaja maailmaedetabeli parimat tulemust.

Põhja- Itaalias paiknev Torino paistab aga Eesti sportlaste jaoks olevat õnnelik koht. Nimelt 2006. a seal toimunud Torino taliolümpiamängudel särasid päris paljud meie suusakuulsused. Suusakuninganna Kristina Šmigun võidutses nii naiste 7,5 km klassikalises+7,5 vabatehnika sõidus kui ka 10 km klassikalises stiilis. Meestest sai teiste seas  võidurõõmu maitsta Andrus Veerpalu 15 km klassikalises stiilis. Mae jäi samal võistlusel viiendale kohale. Tihedas lumesajus toimunud meeste teatesõidul jäid eestlased kaheksandale kohale, mis on läbi aegade meie meeste parim koht teatesõidus.

Pahapilli jaoks ei olnud Torino EM kuldmedalivõit esimene kõrgetasemeline tulemus Euroopa tasemel. Nimelt aitas kuldmedalist 2005. aastal kaasa sellele, et Eesti kümnevõistluse meeskond võitis Euroopa superliigas. Lisaks meeskondlikule võidule jäi Pahapilli saagiks Poolas toimunud spordivõistluse individuaalne võit 8149 punktiga. Eestlastele järgnesid venelased ja hispaanlased.

Isalt päritud geenid

Spordipisiku sai 25. aastane sportlane oma isalt Enri Pahapillilt, kelle armastatuimaks alaks oli samuti mitmevõistlus. Pahapill seeniori poolt 1982. aastal Käärikul tehtud parim tulemus 7388 punkti seisab Eesti kõigi aegade tabelis 47.kohal. Mikk ise sündis alles peaaegu täpselt aasta pärast isa rekordtulemuse saavutamist.

Pahapill ise aga ütleb, et tegelikult ajasid teda võistlema eelkõige õpetajad, aga tal endalgi oli huvi spordi vastu. „Mäletan, et väiksena võisteldes mul erilisi saavutusi ette näidata ei olnud, pigem olin kogu aeg võistlejaterea tagumises otsas,” on sportlane oma karjääri algust meenutanud.