2. aprill 2014

Söö rohkem tumedat šokolaadi

Eesti Toiduliit tutvustab oktoobrikuus tumedašokolaadi omadusi, toimeaineid ja mõistlikku tarbimist.

Viimastel aastatel on just tumeda šokolaadi söömine Eestis kasvanud, eelmisel aastal tarbiti ligi 2600 tonni šokolaaditahvleid, millest ligi 20% moodustab tume šokolaad.

Juuni lõpu seisuga on Eestis šokolaadi tarbimine võrreldes möödunud aastaga suurenenud ca 4% ning seal hulgas on kiiresti kasvanud just tumeda šokolaadi söömine. Toiduliidu juhi Sirje Potisepa sõnul soovib liit kampaania raames tutvustada tumeda šokolaadi toimeaineid, millest hõrgu maitse ja mõnusa lõhna kõrval on vähe räägitud. “Räägime kampaania vältel lahti šokolaadi koostisosad, ajaloo ja toimeained, et inimesed leiaksid üles just kõige kvaliteetsemad ja tervislikumad šokolaaditooted,” lausus Sirje Potisepp.

“Kindlasti ei lähtu meie kampaania klišeelikust arusaamast, et šokolaad teeb paksuks ning me ei soovi magusasõpradele moraali lugeda. Tahame rõhutada, et kuigi tumedas šokolaadis on palju positiivseid toimeaineid ja see maitseb hästi, ei tohi ära unustada ka mitmekesise, tervisliku ja tasakaalus toidusedeli olulisust ning mõistlikus koguses šokolaadi söömist,” lisas Potisepp. Uuringute kohaselt on organismi toetavaks koguseks päevas 2,5 grammi kakaod või siis 10 grammi tumedat šokolaadi.

“Just sügis- ja talvekuudel, mil energiat kipub nappima ning organism vajab viirushaiguste ennetamisel lisatuge, aitab tükike tumedat šokolaadi päevas tõsta tuju ja maandada stressi,” ütles Toiduliidu juht. Uuringute kohaselt aitavad tumedas šokolaadis peituvad flavonoidid toetada mõõduka ja regulaarse tarbimise korral organismi vastupanuvõimet haigustele ning maandada stressi.