23. jaanuar 2013

Tallinn-Helsingi liinile alustab maailma suurim reisilaev Silja Europa

Pilt:menuk.ee

Oma klassis maailma suurim reisilaev Silja Europa alustab tänasest reise Tallinn-Helsingi liinil, teatas AS Tallink Grupp.

„Ootame Helsingi liini reisijaid selle ainulaadse laeva võlusid avastama. Kuna laev mahutab rohkem reisijaid kui seni liinil opereerinud Baltic Princess, on meil ka väga suure nõudlusega päevadel meie reisijatele taaskord rohkem võimalusi pakkuda“, märkis Tallinki juhatuse liige Peter Roose.

Ettevõte eeldab, et laevade liinivahetus peaks seoses kuluefektiivsusega kaasa tooma positiivse majandusliku efekti mõlema liini jaoks ning hoogustama Turu-Stockholm liini arengut. See annab meile Turu liinil ühtlase kvaliteedi ja identiteedi eelise, kuivõrd seda teenindavad kaks uut sõsarlaeva Galaxy ja Baltic Princess. Silja Europa on Tallinn-Helsingi järjest suurenevat nõudlust arvesse võttes sobiv alus.

Looduskeskkonna mõistes on muudatus samuti oluline, kuivõrd aluste vahetusega hakkame tarbima oluliselt vähem kütust ning selle tulemusel väheneb ka kahjulik keskkonnamõju. Silja Europa on parem lühemal ja aeglasemal marsruudil, kus fossiilse kütuse põletamine saab olema märksa väiksem. Baltic Princess oma uue tehnoloogiaga sobib aga 24/7 sõidus olevale liinile nagu Turu-Stockholm suurepäraselt, sest tekitab oluliselt vähem kahjulikke heitgaase.

Kajutite arvu osas maailma suurim reisilaev Silja Europa on ehitatud Saksamaal aastal 1993. Silja Europa pikkus on 202 meetrit, laius 33 meetrit ning ta võtab korraga peale kuni 3123 reisijat. Laeval on kuus erinevat kajutiklassi, viis erinevat restorani, kaks baari ja kaks ööklubi, ilusalong ja saun ning neli poodi. Alusel on kõrgeim jääklass 1A Super ning maksimumkiirus 21,5 sõlme. Laeva autotekk mahutab 932 liinimeetrit sõidukeid ja kaubaveoühikuid.

Silja Europa läheb seoses liini vahetamisega Tallinki kaubamärgi alla, laeva nimi jääb samaks. Samuti heisatakse laeva ahtris seoses Eesti laevaregistrisse kandmisega kodusadamat Tallinna sümboliseeriva lipuna sini-must-valge. Laeval võtab reisijaid vastu Eesti meremeestest laevapere.

Eelnevalt Tallinn-Helsingi liinil sõitnud kruiisilaev Baltic Princess suundus Turu-Stockholmi liinile. Baltic Princess hakkab reisijaid teenindama Silja Line`i kaubamärgi ning Soome lipu ja meeskonna juhtimise all.