23. märts 2013

Tärnihotellide arv Eestis kasvab lähiaastail poolesajani

Kolm aastat tagasi loodud Euroopa ühtse tärnisüsteemiga Hotelstars Union liitus märtsikuus 13. riik - Belgia. Eestis atesteeritakse Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) poolt tänavu uue süsteemi alusel järjekordsed 10 uut hotelli.

Hotelstars Unioni tärnisüsteemile panid 2009. aastal aluse seitse Euroopa riiki - Šveits, Saksamaa, Austria, Ungari, Tšehhi, Holland ja Rootsi. Eesti sai Hotelstars Unioni liikmeks 2011. aasta mais ning tänaseks on sellega liitunud veel ka Läti, Leedu, Luksemburg, Malta ja uusima liikmena Belgia.

Eestis on praegu kuus Hotelstarsi tärnisüsteemi kuuluvat majutusasutust, lähiaastail on kavas seda arvu oluliselt suurendada. “Meie eesmärk on atesteerida 2013. aasta lõpuks 10 hotelli, kolme aasta pärast võiks neid olla juba 50,” ütles Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Raigo Triik.

Lähikuudel on liidu atesteerimiskomisjonil kavas külastada hotelle Telegraaf, St. Petersbourg, Strand Spa ja Konverentsihotell, Ülemiste Hotell, Saaremaa Hotell ja Pädaste mõis ning hotellid London ja Pallas Tartus.

Raigo Triik selgitas, et ühtse rahvusvahelise järgusüsteemi eelis on läbipaistvus ja võrreldavus, mis muudab majutusasutuse valimise nii sise- kui ka välisturistide jaoks lihtsamaks. „Tarbija eelistab majutusasutuse valikul selgust ja kindlust, mida hotellile omistatud tärnid pakuvad,“ selgitas Triik. Ta lisas, et Hotelstarsi tärnisüsteemi paindlik ülesehitus annab hotellidele võimaluse areneda ja suurendab Eesti kui turismikoha atraktiivsust. Ka eelmisel nädalal valitud Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatus seadis tärnisüsteemi sihikindla arendamise liidu prioriteetsete tegevuste hulka.