26. mai 2013

Turule tuleb uus kalastusajakiri "Kalale!"

Kalamees

Alates juulist hakkab ilmuma uus kalastusajakiri Kalale!, mille eesmärk on populariseerida kalastamist kui kvaliteetset vaba aja ja puhkuse veetmise viisi ning elustiiliosa.

Kuus korda aastas ilmuma hakkavat ajakirja annavad koostöös välja MTÜ Kalale ja AS Ajakirjade Kirjastus. 

„Kirjastusel on suured ootused alustamaks koostööd MTÜga Kalale,“ ütleb Ajakirjade Kirjastuse juhatuse esimees Mart Luik ja täpsustab: „Asjatundjate hinnangul on Eestis kuni 200 000 inimest, kellel on mõõdukas huvi kalastamise kui huviala vastu ja kümneid tuhandeid pühendunud kalamehi. Sedavõrd laia kandepinnaga harrastus väärib kindlasti suuremat meediakajastust ja seda me plaanime ka koostöös pakkuda.“

Kalandus on Eestis üha enam populaarsust koguv vaba aja veetmise viis, mida kinnitavad nii uuringufirmade andmed kui ka tõestab ajakirja Kalale! toetav portaal www.kalale.ee, millel on praeguseks üle 40 000 aktiivse registreeritud kasutaja ja 100 000 unikaalset külastajat kuus.

„Näeme kuidas harrastuskalastus hobina järjest kasvab ning populaarsust kogub,“ toonitab MTÜ Kalale juhatuse liige Priit Kallas. „Puudu on aga kanalitest, mis viiksid baasteadmised algajani ning asjakohase info juba paadunud fanaatikuni. Samuti soovime harrastuskalamehe ajakirja vahendusel lugejaid kursis hoida kõigi viimaste seadusemuudatuste ning Eesti kalavarude ja kalastuse üleüldise seisuga. Usume, et kaasates iga valdkonna spetsialistid ja ka lugeja enda, suudame seda kaasakiskuval viisil teha.“ 

Kalale! pakub lugemist nii tõsisemale harrastajale kui ka algajale kalastajale, tutvustades erinevaid püügiviise ja -vahendeid, Eesti veekogusid ja neis elutsevaid kalu. Samuti toob ajakiri lugejani haaravad persoonilood nii kalastusringkondades kui ka laiemale avalikkusele tuntud inimestest, põnevad reisikirjad eestlaste kalaretkedest raja taha ning värvikad seigad keskkonnainspektorite töömailt. Ajakirja Kalale! peatoimetaja on Margus Müil, kes varem on toimetanud selliseid tuntud väljaandeid nagu Kroonika, AutoBild ja Sportland Magazine.